Bogár Zsuzsa: Hogyan váljunk békésen?

Élő stream: 2025. április 17. (Cs) 18:30 | Jelentkezőknek 30 napig visszanézhető.
Jegyár: 4.200 Ft

A válás egy veszteségekkel, bizonytalansággal teli, fájdalmas élethelyzet – egy krízis, amelyen nagyon sokan keresztülmennek.

A válás természeténél fogva gyötrelmes érzéseket kelt azokban, akiknek a kapcsolata felbomlik, de a feszültséggel teli folyamat által keltett hullámok a környezetet sem kímélik: gyerekek, nagyszülők, kollégák, barátok, akik – az érintettekhez hasonlóan – sokszor tehetetlenül, eszköztelenül és tanácstalanul nézik végig, ahogy két ember szerető társból esküdt ellenséggé válik.

De mit tehetünk, ha mi nem így szeretnénk válni? Hogyan tudjuk magunkat és a környezetünket – főként a gyerekeinket – megóvni attól, hogy a válás egy szülőket, gyerekeket egyaránt megviselő, életre szóló trauma legyen? Miként lehet megfejlődni ezt a fájdalmas tapasztalást? Hogyan vihetjük tovább a kapcsolat lezárásának tanulságait az előttünk álló életszakaszba?

Mit tehetünk, ha szeretnénk egy békés és mindenki számára élhető közeget teremteni, függetlenül attól, hogy már nem együtt, hanem egymással együttműködve kell megoldani a gyerekneveléssel, vagy éppen a közös munkával kapcsolatos feladatokat?

A Pszichoforyou párkapcsolati kibeszélőjének következő részében Bogár Zsuzsa tanácsadó szakpszichológussal, pár- és családterapeutával, több témába vágó könyv szerzőjével beszélgetünk az alábbi kérdések mentén.

  • Mire érdemes figyelni, milyen lépéseket érdemes megtenni a konfliktusok kiéleződésének elkerülése érdekében, miután megszületett az elhatározás: elválunk?
  • Hogyan tudjuk megakadályozni, hogy a kapcsolat elmérgesedjen? Vagy ha ez már megtörtént, akkor hogyan, milyen eszközök, módszerek segítségével tudjuk visszaterelni a kapcsolatot egy békésebb mederbe? 
  • Hogyan kezeljük helyén a felmerülő konfliktusokat: a sértettségünket, a másik sértettségét? 
  • Min megy keresztül, milyen érzelmi utat jár be az, aki válik? Hogyan tudjuk jól támogatni válófélben lévő barátainkat, hozzátartozóinkat?
  • Hogyan tudjuk szülőként érzelmileg támogatni a gyerekeket? Hogyan segíthetem szülőként gyermekemet a válás feldolgozásában?
  • Hogyan tudjuk jól támogatni a válásban érintett gyerekeket a történteket kívülről figyelő hozzátartozóként, barátként, pedagógusként?

Ha érdekelnek a válaszok, téged is várunk egy őszinte beszélgetéssel, szívvel-lélekkel.

Jegyár: 4.200 Ft

Hírlevél-feliratkozóknak 48 óráig szuper kedvezményes elővásárlási lehetőséget biztosítottunk a beszélgetésre!

A beszélgetés felvétele jegyvásárlóknak 30 napig hozzáférhető, és utólag megtekinthető.
A témához kapcsolódó további hasznos olvasnivalót adunk ajándékba a jelentkezéshez, ami segít a beszélgetést továbbgondolni, kontextusba helyezni a beszélgetést. Ezt az ajánlót az előadást követő hetekben küldjük ki a résztvevőknek.
A beszélgetések előtt lehetőséget biztosítunk kérdésfeltevésre az alábbi űrlapon.
A téma érzékenységére való tekintettel kiemelt figyelmet fordítunk az anonimitásra!
❉ Maradt még kérdésed? Nézz körül itt!

Jelentkezés itt:

Fizetési adatok


Egyszeri fizetés összege

Személyes adatok






Számlázási adatok










Ismerd meg a téma szakértőjét!

Bogár Zsuzsa, tanácsadó szakpszichológus, pár- és családterapeuta

Bogár Zsuzsa

Bogár Zsuzsa

Pszichológus diplomámat 1999-ben szereztem az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, később ugyanitt tanácsadó szakpszichológusi végzettségre tettem szert. A Magyar Családterápiás Egyesület képzési rendszerében végzett családterapeuta vagyok.

A képzések mellett nagyon fontosnak tartom, hogy ne csak szakmai kompetenciám fejlődjön, hanem önismeretem is, mert hiszek benne, hogy csak az képes másokat segíteni a nehézségek megoldásában, aki saját lelki működésével tisztában van. Önismeretemet egyéni terápián, pszichodráma képzésen és autogén tréningen fejlesztettem.

2003-ban létrehoztam és 2020-ig vezettem az Ágacska Alapítványt, ahol örökbefogadás előtt állóknak, örökbefogadóknak, örökbefogadottaknak nyújtanak pszichés segítséget csoportok, pár- és családterápia, valamint egyéni tanácsadás formájában.

2017-ben egy másik, nem hagyományos családformában élő célcsoport számára hoztam létre támogató szervezetet. Így született meg a Mozaikcsalád Központot, ahol mediációval, pszichológiai tanácsadással, pár- és családterápiával segítünk a válás folyamatából fakadó nehézségektől kezdve, az egyszülős lét küzdelmein át, a mozaikcsalád formálásának és működésének esetleges problémái megoldásában.

2019-ben nyitottam meg Budapest XXII. kerületében a Platina Pszichológiai Központot, ahol jelenleg rajtam kívül hét pszichológus és két coach kollégával dolgozunk együtt.

A gyakorlati segítői munka mellett az ELTE PPK Tanácsadó Szakpszichológusi képzésben oktatok.

Gyakori kérdések

Szükséges valamilyen előképzettség a rendezvényeken való részvételhez?
Nem. Rendezvényeinkre bárki jelentkezhet, előképzettségtől, végzettségtől függetlenül.

Mások láthatják, hogy részt veszek a rendezvényen?
Nem. A témák érzékenységére való tekintettel kiemelt figyelmet fordítunk az anonimitásra és arra, hogy a regisztráló résztvevők adatait bizalmasan kezeljük.

Ha van kérdésem, mikor és hol tehetem fel?
A beszélgetések előtt az alábbi űrlapon illetve az info@pszichoforyou.hu e-mail címre várjuk azokat a kérdéseket, amik megfogalmazódnak bennetek a témával kapcsolatban. A beszélgetések után élőszóban nem, de írásban, chaten tudtok kérdezni.

Hogyan történik a fizetés?
A fizetés jelentkezéskor történik, online, bankkártyás formában.

Hogyan tudok fizetni, ha nincs bankkártyám?
Jelezd nekünk részvételi szándékodat az info@pszichoforyou.hu email címen.

Mi történik, ha nincs módom élőben követni a beszélgetést?
A megvásárolt jegy fejében a beszélgetésről készített felvétel 30 napig visszanézhető. A felvétel linkjét az előadást követő napon e-mailben juttatjuk el a jegyvásárlók számára.

Ha mégsem tudok részt venni a rendezvényen, akkor visszaigényelhetem a részvételi díjat?
A befizetett jegy árát a jelentkezési határidő lejártáig igényelheted vissza. Ezt követően nem tudjuk visszatéríteni az összeget, azonban a kezdés előtt a részvételi lehetőség átruházható más személyre, ha valamilyen okból adódóan nem tudsz részt venni a rendezvényen.

Tanácsadásnak vagy terápiának minősülnek a rendezvények?
Nem, ezek a rendezvények nem helyettesítik a professzionális pszichológiai vagy pszichiátriai terápiát és tanácsadást. Ezen alkalmakon elsősorban olyan „puha készségek” (soft skills) és önismereti attitűdök elsajátításában segítünk, amelyek nem lépik át a pszichoterápia vagy egyéb szakmai tanácsadás korlátait.

Mi biztosítja a rendezvények szakmaiságát?
Rendezvényeink vendégei az adott területen kiemelkedő jártassággal rendelkező szakemberek, akik széleskörű elméleti tudással és gyakorlati tapasztalatokkal rendelkeznek.

 „Szeretni tehozzád szegődtem” címmel indított beszélgetéssorozatunkról, valamint a további alkalmakról bővebben ide kattintva olvashatsz. 

Pin It on Pinterest

Share This