Geist Klára: Féltékenység a párkapcsolatban

Élő stream: 2024. szeptember 26. (Cs) 18:30 | Résztvevőknek 30 napig visszanézhető.
Early bird jegyár: 3.490 Ft

Fájdalom, harag, düh, szomorúság, irigység, félelem, megaláztatás – néhány azok közül az érzések közül, amelyekkel egy súlyosan féltékeny embernek nap mint nap meg kell küzdenie.

A folyamatos gyanakvás, bizalmatlanság a párkapcsolat (és a féltékenységgel együtt járó jeleneteket tolerálni kénytelen társ élete) mellett, az érintettek lelki békéjét is megmérgezi: a kórosan féltékeny emberek ritkán érzik magukat érzelmileg biztonságban, lelkileg egyensúlyban. Miközben rettegnek a másik elvesztésétől, folyamatosan kételkednek a saját értékességükben és abban, hogy érdemesek a szeretetre.

“Úgy tapasztalom a terápiák során, hogy van egy előrehozott veszteségélmény, egy fejben átélt elhagyástörténet, a »szorongva szeretés« miatt. Emiatt aztán, a féltékeny ember, annyi negatív érzést, bizonytalanságot teremt a párja iránt önmagában, amihez később a partner nem, vagy csak nehezen tud kapcsolódni” – állítja szakértőnk, Geist Klára.

Függetlenül attól, hogy csak csendben szenvedünk, vagy épp ellenkezőleg, a párunk életét is mérgezzük a folyamatos – és legtöbbször alaptalan – féltékenykedéssel, sorsfordító lehet, ha megérjük és szétszálazzuk ennek a sok-sok ember életét megkeserítő érzésnek a lehetséges okait.

Erre teszünk kísérletet a Pszichoforyou párkapcsolati kibeszélőjének következő részében, ahol ezúttal Geist Klára párterapeutával és szexuálpszichológussal közösen olyan – az érintetteket, és partnereiket egyaránt érintő – kérdésekre keressük majd a választ, hogy:
  • Milyen okok állhatnak a féltékenység hátterében? 
  • Meddig egészséges és mikortól számít kórosnak a féltékenység?
  • Mit lehet kezdeni a féltékenység hátterében álló, negatív tapasztalatokkal?
  • Hogyan kommunikáljunk érintettként a folyamatos féltékenységgel együtt járó nehéz érzéseinkről, azokról a helyzetekről, amelyek triggerelik ezt az érzést?
  • Társként, párként hogyan kezeljük a másik féltékenységét? Meddig és hogyan tolerálható, ha a párunk folyamatosan üldöz minket az irreális félelmeivel, ellehetetlenítve a nyugodt életvezetést?
  • Hogyan lehet egyéni és párkapcsolati szinten meghaladni a féltékenységhez kapcsolódó félelmeket?
  • Nem találod a kérdésed a listában? Juttasd el hozzánk ide kattintva!

Ha érdekelnek a válaszok, téged is várunk szeretettel a Pszichoforyou párkapcsolati kibeszélőjének soron következő részében.

Super early bird jegyár: 3.490 Ft.
2024. szeptember 19. 18:00 óráig elérhető.

Teljes jegyár: 3.990 Ft | Super early bird jegyek csak visszatérő vásárlók és Pszichoforyou hírlevél-feliratkozók részére voltak elérhetők.

✔  A beszélgetés felvétele jegyvásárlóknak 30 napig hozzáférhető, és utólag megtekinthető.
✔  Az ár a témához kapcsolódó további hasznos olvasnivalót is tartalmaz, ami segít a beszélgetést továbbgondolni, kontextusba helyezni. Ezt az ajánlót az előadást követő hetekben, e-mailen küldjük ki a résztvevőknek.
✔  A téma érzékenységére való tekintettel kiemelt figyelmet fordítunk az anonimitásra!

Jelentkezés itt:

Fizetési adatok


Egyszeri fizetés összege

Személyes adatok






Számlázási adatok










 

Gyakori kérdések

Szükséges valamilyen előképzettség a rendezvényeken való részvételhez?
Nem. Rendezvényeinkre bárki jelentkezhet, előképzettségtől, végzettségtől függetlenül.

Mások láthatják, hogy részt veszek a rendezvényen?
Nem. A témák érzékenységére való tekintettel kiemelt figyelmet fordítunk az anonimitásra és arra, hogy a regisztráló résztvevők adatait bizalmasan kezeljük.

Ha van kérdésem, mikor és hol tehetem fel?
A beszélgetések előtt az alábbi űrlapon illetve az info@pszichoforyou.hu e-mail címre várjuk azokat a kérdéseket, amik megfogalmazódnak bennetek a témával kapcsolatban. A beszélgetések után élőszóban nem, de írásban, chaten tudtok kérdezni.

Hogyan történik a fizetés?
A fizetés jelentkezéskor történik, online, bankkártyás formában.

Hogyan tudok fizetni, ha nincs bankkártyám?
Jelezd nekünk részvételi szándékodat az info@pszichoforyou.hu email címen.

Mi történik, ha nincs módom élőben követni a beszélgetést?
A megvásárolt jegy fejében a beszélgetésről készített felvétel 30 napig visszanézhető. A felvétel linkjét az előadást követő napon e-mailben juttatjuk el a jegyvásárlók számára.

Ha mégsem tudok részt venni a rendezvényen, akkor visszaigényelhetem a részvételi díjat?
A befizetett jegy árát a jelentkezési határidő lejártáig igényelheted vissza. Ezt követően nem tudjuk visszatéríteni az összeget, azonban a kezdés előtt a részvételi lehetőség átruházható más személyre, ha valamilyen okból adódóan nem tudsz részt venni a rendezvényen.

Tanácsadásnak vagy terápiának minősülnek a rendezvények?
Nem, ezek a rendezvények nem helyettesítik a professzionális pszichológiai vagy pszichiátriai terápiát és tanácsadást. Ezen alkalmakon elsősorban olyan „puha készségek” (soft skills) és önismereti attitűdök elsajátításában segítünk, amelyek nem lépik át a pszichoterápia vagy egyéb szakmai tanácsadás korlátait.

Mi biztosítja a rendezvények szakmaiságát?
Rendezvényeink vendégei az adott területen kiemelkedő jártassággal rendelkező szakemberek, akik széleskörű elméleti tudással és gyakorlati tapasztalatokkal rendelkeznek.

 „Szeretni tehozzád szegődtem” címmel indított beszélgetéssorozatunkról, valamint a további alkalmakról bővebben ide kattintva olvashatsz. 

Pin It on Pinterest

Share This