Pszichoforyou párkapcsolati kibeszélő – különkiadás

Herendi Kata és Szabó Eszter Judit beszélget Az otthon hidege című könyv kapcsán

Gyermekkori bántalmazás után boldog párkapcsolat – lehetséges-e, és ha igen, hogyan?

Élő stream: 2024. október 17. (Cs) 18:30 | Résztvevőknek 30 napig visszanézhető.
Részvételi díj: 3.990 Ft

“Az emberi kapcsolatok veszélyesek”. “Nem vagyok elég.” “Nem vagyok fontos.” A bántalmazó közegben felnőtt emberek jelentős része ilyen és ehhez hasonló előfeltevésekkel éli az életét. Ezek az idejekorán belsővé tett hiedelmek később komoly nehézségeket okozhatnak a párkapcsolatok színterén.

Bántalmazó szülők gyerekeként felnőve a párkapcsolatainkat sokszor sem kialakítani, sem megtartani nem egyszerű. Időről időre (akár konkrét ok nélkül) úgy érezhetjük, menekülni akarunk. A külső szemlélő számára gyakran érthetetlen reakcióinkkal akaratlanul is valamiféle távolságot teremtünk a kapcsolatban. A nyugalom ijesztőnek, a közelség fojtogatónak tűnhet. Egy idő után azt érezzük, minden történet ugyanúgy végződik: vagy mi bántunk meg másokat, vagy minket bántanak.

A gyermekkori bántalmazás nem ritkán a magány vagy egy másik bántalmazó kapcsolat felé terelheti az érintetteket, akik elkeseredetten keresik a kiutat az egyre megterhelőbb, de annál ismerősebb bizonytalanságból, érzelmi és fizikai kimerültségből.

A Pszichoforyou párkapcsolati kibeszélőjének legújabb részében Herendi Kata egészségfejlesztő szakpszichológus, a Pszichoforyou szakmai vezetője és Szabó Eszter Judit újságíró, a Pszichoforyou alapítója, a sorozat házigazdája beszélgetnek erről a nagyon nehéz témáról.

Az októberi adás több szempontból is különleges: Kata és Eszter ugyanis nemrég megjelent, Az otthon hidege című könyvük kapcsán járják körül a gyermekkori bántalmazás párkapcsolati hatásait, a felismeréstől a gyógyulás felé vezető út (párkapcsolati szempontból leginkább meghatározó) szakaszait. A szerzőpáros olyan kérdésekre keresi majd a választ, mint:
  • Miért nehéz, vagy nehezebb terep a gyermekkori bántalmazás áldozatai számára az ismerkedés? 
  • Milyen mögöttes, akár tudat alatt lappangó félelmek mentén szerveződik egy gyermekkori bántalmazásban érintett ember gondolkodása – különös tekintettel a párkapcsolatokra? 
  • Milyen párkapcsolati elakadásokat okozhat a gyermekkorban elszenvedett abúzus, különösen az érzelmi bántalmazás?
  • Milyen hatással lehet a párkapcsolati működésünkre – reakciónkra, viselkedésünkre a gyermekkorban elszenvedett verbális bántalmazás, az érzelmi elhanyagolás, az állandó bizonytalanság vagy a passzív-agresszió?
  • Mi az eredője az olyan ösztönös reakcióknak, mint a menekülés, a bizalmatlanság vagy a túlérzékenység? 
  • Hogyan lehet feldolgozni ezt a nehéz terhet? Mit tehetünk annak érdekében, hogy ne szabotáljuk újra és újra a saját boldogságunkat?
  • Hogyan kommunikáljunk érintettként vagy egy érintett párjaként? 
  • Merre vezet a gyógyulás útja? Kitől érdemes segítséget kérni?
  • Nem találod a kérdésed a listában? Juttasd el hozzánk ide kattintva!

Ha érdekelnek a válaszok, téged is várunk szeretettel a Pszichoforyou párkapcsolati kibeszélőjének soron következő részében.

Részvételi díj: 3.990 Ft

Super early bird jegyár csak visszatérő vásárlók és Pszichoforyou hírlevél-feliratkozók részére volt elérhető.

✔  A beszélgetés felvétele jegyvásárlóknak 30 napig hozzáférhető, és utólag megtekinthető.
✔  Az ár a témához kapcsolódó további hasznos olvasnivalót is tartalmaz, ami segít a beszélgetést továbbgondolni, kontextusba helyezni. Ezt az ajánlót az előadást követő hetekben, e-mailen küldjük ki a résztvevőknek.
✔  A téma érzékenységére való tekintettel kiemelt figyelmet fordítunk az anonimitásra!

Jelentkezés itt:

Fizetési adatok


Egyszeri fizetés összege

Személyes adatok






Számlázási adatok










 

Gyakori kérdések

Szükséges valamilyen előképzettség a rendezvényeken való részvételhez?
Nem. Rendezvényeinkre bárki jelentkezhet, előképzettségtől, végzettségtől függetlenül.

Mások láthatják, hogy részt veszek a rendezvényen?
Nem. A témák érzékenységére való tekintettel kiemelt figyelmet fordítunk az anonimitásra és arra, hogy a regisztráló résztvevők adatait bizalmasan kezeljük.

Ha van kérdésem, mikor és hol tehetem fel?
A beszélgetések előtt az alábbi űrlapon illetve az info@pszichoforyou.hu e-mail címre várjuk azokat a kérdéseket, amik megfogalmazódnak bennetek a témával kapcsolatban. A beszélgetések után élőszóban nem, de írásban, chaten tudtok kérdezni.

Hogyan történik a fizetés?
A fizetés jelentkezéskor történik, online, bankkártyás formában.

Hogyan tudok fizetni, ha nincs bankkártyám?
Jelezd nekünk részvételi szándékodat az info@pszichoforyou.hu email címen.

Mi történik, ha nincs módom élőben követni a beszélgetést?
A megvásárolt jegy fejében a beszélgetésről készített felvétel 30 napig visszanézhető. A felvétel linkjét az előadást követő napon e-mailben juttatjuk el a jegyvásárlók számára.

Ha mégsem tudok részt venni a rendezvényen, akkor visszaigényelhetem a részvételi díjat?
A befizetett jegy árát a jelentkezési határidő lejártáig igényelheted vissza. Ezt követően nem tudjuk visszatéríteni az összeget, azonban a kezdés előtt a részvételi lehetőség átruházható más személyre, ha valamilyen okból adódóan nem tudsz részt venni a rendezvényen.

Tanácsadásnak vagy terápiának minősülnek a rendezvények?
Nem, ezek a rendezvények nem helyettesítik a professzionális pszichológiai vagy pszichiátriai terápiát és tanácsadást. Ezen alkalmakon elsősorban olyan „puha készségek” (soft skills) és önismereti attitűdök elsajátításában segítünk, amelyek nem lépik át a pszichoterápia vagy egyéb szakmai tanácsadás korlátait.

Mi biztosítja a rendezvények szakmaiságát?
Rendezvényeink vendégei az adott területen kiemelkedő jártassággal rendelkező szakemberek, akik széleskörű elméleti tudással és gyakorlati tapasztalatokkal rendelkeznek.

 „Szeretni tehozzád szegődtem” címmel indított beszélgetéssorozatunkról, valamint a további alkalmakról bővebben ide kattintva olvashatsz. 

Pin It on Pinterest

Share This