Az animációs mesék nem csak a kicsik számára jelentenek tartalmas időtöltést: nagyon sok olyan alkotás készült ebben a műfajban, amely amellett, hogy szórakoztató, fontos mondanivalóval, tanulsággal is szolgál. Hoztunk nektek ezekből egy csokorral.
Szalonka
A Szalonka című kisfilm főhőse egy nemrég kikelt fióka, aki a bátorító szülőt megtestesítő gondozója noszogatására elindul, hogy megtapasztalja a nagybetűs szalonka-ÉLETET. A fióka első, kudarccal végződő próbálkozása eltántorítja attól, hogy újra megkíséreljen önállóan élelmet szerezni a homokos partot nyaldosó tengerből. Aztán egy kis bátorítást követően, félelmeit legyőzve újra nekiveselkedik…
Ez a bájos kisfilm megmutatja, hogy amikor elsőre valamiben kudarcot vallunk, akkor tulajdonképpen nem elbukunk, hanem próbálkozunk. Újra és újra és újra. Ha tehát próbálkozásként, nem pedig végleges ítéletként tekintünk a bukásainkra, akkor azok új nézőpontot adhatnak, amelyek adott esetben még nagyobb lendülettel repíthetnek minket a céljaink felé, és ezeknek a próbálkozásoknak a tapasztalataival felvértezve még messzebbre juthatunk. Még annál is messzebb, mintha elsőre sikerült volna.
Hasonló
Az Alike, vagyis a Hasonló című film, egy nagyon erős társadalomkritika, amely egy kisfiú és az ő édesapja hétköznapjain keresztül mutatja meg, hogyan kopnak ki az életünkből az olyan fogalmak, mint az öröm, a játék és az önfeledt élmények, hogyan és hol veszítjük el az álmainkat, az életkedvünket és a gyermeki énünket. Ahogy megfakulnak a színek, úgy simulunk bele mi is a szürke hétköznapokba, a napi rutinba, megfeledkezve arról, hogy a gyermekeink is ezt a mintát látják, ezt tanulják tőlünk – pedig sokszor mi vagyunk azok, akiknek tanulni kéne tőlük.
Kissé felhős
A Kissé felhős című animációs kisfilm a felhők felett, vagyis inkább a felhők között játszódik. Innen szállítják ugyanis a feladatra kijelölt gólyák a felhők által összegyúrt kisbabákat és kisállatokat az őket váró szüleikhez. Gus, a többieknél kicsit sötétebb, ám annál lelkesebb felhő azonban cuki kisbabák és kiskutyák helyett, veszélyes állatok „összegyúrásával” foglalatoskodik. Peck-nek, a mellé kijelölt gólyának nincs tehát könnyű dolga, amikor el kell repítenie a kicsinyeiket váró szülőkhöz a harapós krokodilbébit, a a szúrós sünit, vagy éppen a kanadai vadjuhot…
Ez a kisfilm megmutatja, hogy bizony az élet néha olyan terheket is kiszab ránk, amit nem mindig kellemes cipelni. De ha felvesszük a kesztyűt és megfutamodás helyett szembenézünk a sorosunkkal, akkor az sokkal erősebbé tehet minket, és ez az erő az élet más területén nagyon jól jöhet. Ugyanakkor bizonyos terhek cipeléséhez szükség lehet védelemre – legyen az akár lelki, akár testi értelemben vett védőfelszerelés.
Kérdésed van? Hozzászólnál?
Kommentelj a Pszichoforyou Facebook-oldalán!Úgy érzed, ezt a cikked neked írták? Ez nem véletlen! A Pszichoforyou az olvasókról szól, és az olvasóink támogatásával működik. Ha szeretnél még sok hasonló írást olvasni, támogass minket! MEGNÉZEM