„Ez egy nem működő eszköz, és egyáltalán nem kéne használni” – beszámoló a Büntetés nélküli nevelés konferenciáról

„Ez egy nem működő eszköz, és egyáltalán nem kéne használni” – beszámoló a Büntetés nélküli nevelés konferenciáról

Szerző: | 2015. 11. 04. | Család&Gyerek | Olvasási idő: 13 perc

Mi is ott voltunk az október 19-én megrendezett Büntetés nélküli nevelés konferencián. Egy korábbi cikkünkben már megosztottunk néhány fontos gondolatot a rendezvényről, és akkor azt ígértük, hosszabban is beszámolunk majd az ott elhangzott előadásokról. Ígéret szép szó, olyan szép, hogy nevelni is lehetne vele – a szóban forgó rendezvény szervezői, dr. Skita Erika és Turáni…
bővebben

3 ok, amiért a szünidőben pihennie kell a gyereknek

3 ok, amiért a szünidőben pihennie kell a gyereknek

Szerző: | 2015. 10. 25. | Család&Gyerek | Olvasási idő: 7 perc

Néhány évvel ezelőtt keringett az éterben egy amolyan kiáltvány, amelyet lelkesen osztottak meg az annak tartalmával egyetértő felhasználók. Az üzenet címzettjei a tanárok, az aláírók pedig a diákok voltak, akik lényegében arra kérték a pedagógusokat, hogy a szünidő alatt ne terheljék őket „hatmillió” házi feladattal, mert ha szünet van, akkor ők bizony azt arra szeretnék…
bővebben

5 tény, amit tudnod kell, mielőtt megbünteted a gyermeked

5 tény, amit tudnod kell, mielőtt megbünteted a gyermeked

Szerző: | 2015. 10. 20. | Család&Gyerek | Olvasási idő: 3 perc

Büntetni, vagy nem büntetni? Ez itt – és vélhetően még nagyon sok szülő fejében – a kérdés, amikor a gyermeke „rossz fát tesz a tűzre”. Az  Értsünk szót alapítói által szervezett konferencia nyomán összegyűjtöttünk 5 fontos gondolatot, amely talán segíthet és erőt adhat a szülőnek és pedagógusnak a fenti kérdés mérlegelésekor.

Pin It on Pinterest