Új évaddal jelentkezik a Pszichoforyou Lélekerősítő, a Pszichoforyou Magazin podcast-csatornája. Sokszor hallhattátok már tőlünk, hogy milyen fontosak vagytok ti, kedves olvasók, hallgatók számunkra, ezért lett a 3. évadunk címe az, hogy „Ti kértétek, mi mondjuk!”.
A soron következő adásokban is követjük majd ezt a tematikát, vagyis a Titeket foglalkoztató nehézségek és kérdések köré szerveződnek az adások témái. A mikrofonok mögött továbbra is vezető szerkesztőnk Herendi Kata, és alapító-főszerkesztőnk, Szabó Eszter Judit foglal majd helyet, de a jól összeszokott duó a tervek szerint egy-egy adás erejéig más szakértőkkel is kiegészül.
Az évad első adásának témája, vagy még inkább központi kérdése:
Hogyan álljak ki magamért?
És ez a kérdés egyúttal válasz is: a néhány hónappal ezelőtt megosztott kérdőívben, amelyben többek között azt kérdeztük tőletek, hogy mely kérdések és nehézségek foglalkoztatnak titeket, milyen témákról olvasnátok, hallanátok bővebben, meglepően sokan említettétek ezt a témát.
De mi lehet az oka annak, hogy a legtöbb ember nehézségként éli meg, ha ki kell állnia magáért? Miért okoz bennünk nehéz érzéseket, amikor magunkat, a saját jogainkat soroljuk előre? Egyáltalán mennyire vagyunk tisztában az asszertív jogainkkal?
A helyzet az, hogy nem nagyon, de ezen nincs is mit csodálkozni. Kevés olyan impulzus ér minket, akár gyerekkorban, akár felnőttkorban, ami arra indíttatna, hogy a saját határainkra odafigyelve éljük az életünket.
„Ugye bent tudsz még maradni az irodában a zárás miatt?” „Elintéznéd a postát?” „Sajnálom, de haza kellett hoznom a melót, nem tudok a takarításban segíteni”. Ismerősen csengő mondatok, ismerős helyzetek, amelyekre az esetek kis százalékában tudunk nemet mondani, az igényeink, a szükségleteink szerint reagálni.
Miért olyan piszok nehéz ezt megtenni, és mi kell ahhoz, hogy tudjunk változtatni? Kiderül a legfrissebb adásból. Hallgassatok ránk!
Az adásban említettük:
Asszertív jogok listája: https://asszertivakademia.hu/asszertiv-jogok-listaja/
Bibók Bea cikke a nárcisztikus emberek gázláng módszeréről:
Folyamatos hullámzás, kiüresedés és magány – Mi jellemzi a nárcisztikus kapcsolatokat?
Asszertivitás a párkapcsolatunkban című cikkünk:
Készítette: Herendi Kata és Szabó Eszter Judit
Utómunka: Molnár Dénes
Kérdésed van? Hozzászólnál?
Kommentelj a Pszichoforyou Facebook-oldalán!Úgy érzed, ezt a cikked neked írták? Ez nem véletlen! A Pszichoforyou az olvasókról szól, és az olvasóink támogatásával működik. Ha szeretnél még sok hasonló írást olvasni, támogass minket! MEGNÉZEM