„Mint egy elkeseredetten, fuldokolva hisztiző gyerek, aki nem tudja elmondani, hogy mitől lenne jobb” – mostanában (sokszor) valahogy így, ebben az állapotban vagyunk jelen a kapcsolatainkban, amelyekre az egyéni szinten bennünk munkáló nehéz érzések – a szorongás, a bizonytalanság, a fáradtság – mind-mind hatással vannak.
Ebben az állandó készültségi állapotban egyre feszültebbek, türelmetlenebbek vagyunk egymással – miközben talán éppen arra vágyunk, amit mi magunk sem tudunk a másiknak megadni: együttérzésre, törődésre, türelemre.
Hogyan hat a kapcsolatainkra a járványhelyzet? Hogyan tudjuk elválasztani a saját nehéz érzéseinket a másikkal szemben érzett, jogos haragtól? Mi különbözteti meg a saját feszültségünket a kapcsolati problémától? Mit tehetünk annak érdekében, hogy a megváltozott körülmények közepette is számíthassunk egymásra? Hogyan alakítja át a karantén-helyzet a szeretetnyelveket, és miként tudjuk azokat helyesen „dekódolni”? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekről beszélgettünk a Pszichoforyou Podcast 3. adásában.
Az adást a Spotify-on és az Anchor-on is meghallgathatjátok:
Készítette: Herendi Kata és Szabó Eszter Judit
Utómunka: Tóth Zsófia
Az adással kapcsolatos visszajelzéseket, kérdéseket és észrevételeket az info@pszichoforyou.hu mailcímen, vagy hozzászólásban várjuk.
Kérdésed van? Hozzászólnál?
Kommentelj a Pszichoforyou Facebook-oldalán!Úgy érzed, ezt a cikked neked írták? Ez nem véletlen! A Pszichoforyou az olvasókról szól, és az olvasóink támogatásával működik. Ha szeretnél még sok hasonló írást olvasni, támogass minket! MEGNÉZEM